Rekuperace tepla

Rekuperace vzduchu = zpětné získávání tepla z odpadního vzduchu pro další využití.

Firma EKIM MORAVIA s.r.o. nabízí vysoce efektivní a odolné větrací systémy založené na nejlepších dostupných rekuperátorech o energetické účinnosti až 95 procent a ve zcela izolovaných větracích potrubích. Instalace systému byla navržena s ohledem na minimalizování rizika ztráty tepla na jeho složkách, což zaručuje vysokou účinnost systému.

Ventilační systém pracuje téměř neslyšně a zajišťuje rovnoměrnou distribuci čerstvého vzduchu v budově, při minimalizaci energetických ztrát spojených s větráním. Spotřeba energie je omezena při provozu vzduchotechnických jednotek na minimum.

Systém může být instalován v budově, která může být vybavena jakýmkoli druhem ohřevu, tedy kotlem na tuhá paliva, stejně tak tepelným čerpadlem, elektrickým topením nebo krbem. Bez ohledu na typ vytápění objektu, použití rekuperace vždy výrazně snižuje náklady na vytápění budovy. Systém může být vybaven chladicí jednotkou ARTIC, který snižuje vnitřní pokojovou teplotu v létě nebo zemním glykolovým výměníkem tepla.

systém rekupilace

Rekuperace – jak to funguje?

Ventilační systém sání/výfuk s rekuperací tepla, zajišťuje využití tepla ze vzduchu, které při použití tradiční přirozené ventilace je nenávratně pryč. Čerstvý, chladný vzduch je nasáván přívodem vzduchu, pak prochází přes ventilační výměník tepla ventilační jednotky, kde prochází trubkami a ohřívá se od odpadního vzduchu vyváděného z budovy a pak je vháněn do prostor budovy, např. obývací pokoj, ložnice nebo pracovna.

Identické množství teplého, vlhkého odpadního vzduchu je odsáváno z koupelny nebo kuchyně. Spotřebovaný vzduch odevzdává své teplo ve výměníku čerstvému vzduchu zvenku. Celý proces probíhá téměř neslyšně - s malou úrovní hluku a minimální spotřebou energie. Zařízení je možné namontovat v garáži, šatně, v podkroví nebo jiné technické místnosti. Ventilační systém zajišťuje vysoký standard pohodlí, odstranění nepříjemných zápachů, ochranu před vlhkostí a plísní.

Profesionální poradenství
Na každém kroku práce se zákazníkem jsou k dispozici prodejní poradci, kteří pomohou ve výběru vhodného zařízení a vysvětlí princip fungování systému rekuperace, ale ze všeho nejvíc vám pomohou vybrat optimální řešení pro Vás.

Profesionální provedení
Montážní skupiny EKIM MORAVIA se zabývají prováděním instalací systému ventilací z rekuperací na bázi nejnovějších a nejlepších technologií v Evropě. Vysoká kvalita prováděných instalací je výsledkem dlouhodobých zkušeností a velmi kvalitního nástrojového vybavení, hlavně však dobrých znalostí montérů.

Okamžitá reakce
Servis je podstatným základem práce firmy. Zajišťuje profesionální poprodejní péči a dává pocit bezpečí a důvěry. Servisní pracovníci odpoví do 24 hodin po obdržení ohlášení problému bez ohledu na jeho složitost.

Každý ventilační systém od EKIM MORAVIA zvyšuje hodnotu vaší nemovitosti díky zlepšení parametrů v energetickém certifikátu!

Instalace rekuperace od EKIM MORAVIA

rekupelační jednotka
  • je provedena na základě podrobných údajů o investici a znalosti platných norem a předpisů
  • zajistí řádné proudění vzduchu a vyváženou ventilaci v celém objektu
  • je těsná a izolovaná po celé své délce
  • je nastavená v souladu s navrženým množstvím vzduchu za použití speciálního vybavení (anemometrů)
  • má závěrečné kontrolní protokoly
  • má záruku na bezporuchový provoz

výběr realizací »

 

Rekuperace tepla menu

Solární panely

Energetické ploty

Podlahové topení Multibeton